Припинення лактації

Відлучення дитини від грудей, зазвичай, уявляється мамам дуже складним і психологічно важким процесом. Лактація, як і будь-який інший процес в організмі, проходить стадію становлення, зрілості й інволюції. Як довго годувати дитину може вирішувати кожна мама сама. Вона розуміє свої потреби, знає свій ритм життя і ніхто не повинен її засуджувати, якщо мама вирішила припинити грудне вигодовування!
Чи можна зупинити лактацію без ускладнень? Можна, якщо дотримуватися порад лікаря.
У реальному житті виходить так, що при тривалому годуванні, близько року й більше, у багатьох жінок не виникає проблем із завершенням лактації. У раціоні дитини грудне молоко поступово заміщується прикормом. Зменшується потреба — знижується й активність утворення грудного молока. Кількість годувань поступово доходить до одного на добу, малюк рідше проявляє інтерес до нього. При такому поступовому завершенні лактації після останнього годування іноді взагалі не виникає ніяких проблем, навіть припливів молока і дискомфорту у грудях.
Якщо молоко активно утворюється, але з певних причин (захворювання, вихід на роботу) жінці потрібно зупинити лактацію, їй слід дотримуватися таких порад:
- Варто зцідити груди або погодувати дитину крайній раз до стану комфорту в грудях. Одягнути білизну, краще топ, який щільно буде прилягати до грудей. Поступово молоко буде прибувати, але зціджувати знову ДО СТАНУ КОМФОРТУ, потрібно виключно тоді, коли є відчуття розпирання, болісність в молочних залозах
- Обмежити кількість рідини
- Кількість годувань на добу поступово зменшують, замінюючи їх на прикорм (або дитячу суміш, якщо прикорм давати ще зарано)
- Для пригнічення лактації використовувати чай з м’ятою та шавлією
- Якщо вам вдалось 24 години провести без зціджування, таблетовано зупиняти лактацію непотрібно
- Якщо груди набираються молочком інтенсивно, ви зціджуєтесь кожні 8-10 годин, потрібно лактацію зупиняти за допомогою медикаментів: бромкрептин, достінекс
Якщо ви бажаєте завершити лактацію правильно, без помилок, які можуть призвести до лактостазу, запалення, та інших проблем, зверніться за консультацією до акушера-гінеколога!